Zidane për Hazard: Nuk po ngutemi, ai do të rikthehet ngadalë

Zidane për Hazard: Nuk po ngutemi, ai do të rikthehet ngadalë

Eden Hazard do të rikthehet në ekipin e Real Madrid në hapa të vegjël, sipas trajnerit Zinedine Zidane.

Madrid u transferua në krye të La Liga me një fitore 2-0 në shtëpi ndaj Celta Vigo të Shtunën.

Hazard, i cili ka disa lëndime, zëvendësoi Marco Asensio në 15 minutat e fundit të ndeshjes.

“Ne do të shkojmë pak nga pak”, tha Zidane për Hazard.

“Pak nga pak, ju duhet të rikuperoni ndjenjat. Ne duhet ta marrim ngadalë dhe të mos detyrojmë asgjë. Ai duhet të kthehet në gjendjen e tij më të mirë dhe ta marrë vetën ngadalë. Kaq”, përfundoi Zidane./Aleanca.press/