Spinazzola para duelit final: Tirana ka qenë gjithmonë në kokën time

Spinazzola para duelit final: Tirana ka qenë gjithmonë në kokën time

Bryan Cristante pranon se lojtarët e Romës ndihen më të motivuar sesa të lodhur përpara finales së Ligës së Konferencës, ndërsa Leonardo Spinazzola është i fokusuar vetëm në ndeshjen e fundit të Serisë A kundër Torinos.

‘Giallorossive’ u kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të 2021-2022. Ata do të luajnë jashtë në Torino të premten përpara finales së Konferencës së Ligës së javës së ardhshme kundër Feyenoord.

“Një finale është gjithmonë një finale. Shpresojmë se do të ketë një fund të mirë si tjetri [Euro 2020]. Është gjithmonë mirë të arrish këtë fazë”, tha Cristante për Sky Sport Italia.

“Ndihemi mirë, është normale të jemi pak të lodhur, por jemi të motivuar, kështu që nuk do ta ndiejmë. Të fitosh lojëra ndihmon në krijimin e një mentaliteti fitues. Kur jeni afër, duhet të jepni gjithçka për të hapur një cikël fitoresh.”

Spinazzola është rikthyer në aksion pas një dëmtimi të tendinit të Akilit të pësuar kundër Belgjikës në çerekfinalen e Euro 2020 vitin e kaluar.

“Jam i lumtur që mund të luaj këto dy ndeshje. Doja të kthehesha në stërvitje dhe sigurisht, që kur kam filluar të ndihem më mirë, Tirana ka qenë gjithmonë në kokën time”, tha ai.

“Nuk e kemi diskutuar ende finalen. Kemi një tjetër finale të premten, një lojë vendimtare kundër Torinos dhe trajneri është i fokusuar vetëm në këtë. Për momentin, është ndeshja më e rëndësishme.

“Nuk e di sa kohë mund të luaj. Kjo varet nga shumë gjëra. Nëse na duhet vetëm të sulmojmë, atëherë është më e lehtë. Nëse kam detyra mbrojtëse, është më e ndërlikuar, por jam i lumtur”.

A do të luajë ai në Wembley kundër Argjentinës në qershor?

“Për momentin, dua të luaj sa më shumë minuta që të jetë e mundur, pastaj do të shohim“, ka përfunduar ai.