Katër të vdekur dhe mbi 3 mijë raste të reja me COVID-19

Katër të vdekur dhe mbi 3 mijë raste të reja me COVID-19

Katër persona kanë vdekur dhe 3 mijë e 617 raste të reja janë konfirmuar për 24 orë në Kosovë.

Konfirmimi i rasteve të reja vjen nga testimi i 13 mijë e 928 qytetarëve, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë kësaj periudhe kohore po ashtu janë shëruar 1 mijë e 344 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164 mijë e 294.

Në total, në vendin tonë numri i rasteve aktive është 31 mijë e 21./Aleanca.press/

May be an image of text that says "COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orève 4.316 REPUBLIKAEKOSOVES REPUBL KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE SHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza të administruara në total 892.709 PERDITÄSIMI FUNDIT 28 JANAR, 2022 1.769.170 Të vaksinuar me dy doza 804.2 Testime brenda 24 oreve Doza të treta/përforcuese 13.928 72.121 Raste pozitive Vdekje 3.617 Pozitiviteti rasteve Të sheruar 25.96% 1.344 Raste aktive 31.021"