Hyn në garë edhe ekipi spanjoll për Muriqin, e do në formë huazimi

Hyn në garë edhe ekipi spanjoll për Muriqin, e do në formë huazimi

Vedat Muriqi ka rënë në radarin e Mallorcas. Atë e duan edhe në Turqi, e Rusi.

Mallorca po lufton me kohën për të gjetur një sulmues për pjesën e mbetur të sezonit.

Italiani Simeone Zaza dhe Borja Bastón janë disa nga emrat në listën e Mallorcas.

Mirëpo, gazeta spanjolle AS ka mësuar se bomba e janarit mund të jetë Vedat Muriqi i Kosovës.

Drejtuesit sportivë të Mallorcas, gjithnjë sipas AS, ndjejnë se sulmuesi i Kombëtares së Kosovës është i duhuri për ekipin e tyre.

Muriqi, që ka kontratë me Lazion deri më 2025, nuk ka arritur të tregojë në Itali atë që bëri në Turqi me Fenerbahçen dhe Lazio është e gatshme ta shesë për një çmim të arsyeshëm. /Aleanca.press/