Edinson Cavani ofrohet për transferim te Real Madridi

Edinson Cavani ofrohet për transferim te Real Madridi

Edinson Cavani raportohet se është ofruar për transferim te klubi i Real Madridit.

Cavani po besohet se është ofruar te skuadra madriliene gjatë ditës së djeshme, dhe klubi spanjoll është duke e menduar transferimin e tij.

Për Cavanin interesim kanë treguar edhe Juventus, Roma, Gremio, Benfica dhe Atletico Madridi.

Futbollisti aktualisht është duke zhvilluar stërvitje në Uruguai dhe është duke pritur për klubin e ardhshëm të tij./Aleanca.press/