Chelsea nuk ndalet së kërkuari për mbrojtës të majtë, interesohet për anëtarin e Juventusit

Chelsea nuk ndalet së kërkuari për mbrojtës të majtë, interesohet për anëtarin e Juventusit

Mbrojtësi i Juventusit, Alex Sandro është një prej futbollistëve që po interesohet nga Chelsea – sipas Gazzetta dello Sport.

Blutë po kërkojnë për mbrojtës shtesë në krahun e majtë pasi Ben Chilwell mungon për shkak të dëmtimit afatgjatë.

Sandro i përshtatet kërkesave të Chelseat dhe ka të ngjarë të kushtojë dukshëm më pak se 26 milionë euro (22 milionë funte/29 milionë dollarë), që Juve fillimisht pagoi për nënshkrimin e tij nga Porto në 2015, pasi hyri në 18 muajt e fundit të kontratës së tij. /Aleanca.press/